
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Peak Pulse Current | 12 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 3.8 V |
| Clamping Voltage | 8 V |
| Peak Pulse Power | 96 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 28 pF |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13766
Ext.Price$0.13766
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13766 | $0.13766 |
| 10 | $0.06883 | $0.68830 |
| 50 | $0.06239 | $3.11950 |
| 100 | $0.05655 | $5.65500 |
| 500 | $0.05051 | $25.25500 |
| 1000 | $0.04511 | $45.11000 |
| 3000 | $0.04335 | $130.05000 |
| 5000 | $0.04165 | $208.25000 |
| 10000 | $0.03969 | $396.90000 |
